عایق کاری لوله

عایق کاری لوله ها تاسیسات

یکی از روش‌های پیشگیری از هدررفت انرژی و کاهش مصرف سوخت و ساز در موتورخانه ساختمان‌ها و صنعت‌ها، عایق کاری لوله‌های تأسیسات می‌باشد. به این صورت که با عایق کاری لوله‌های آب گرم از مصرف سوخت اضافی جلوگیری و همچنین با عایق کاری لوله‌های آب سرد از یخ‌زدگی آن‌ها جلوگیری می‌کند. در این مطلب قصد داریم شما را با عایق کاری لوله کشی‌ها آشنا کنیم و در رفع مشکلات شما به یاریتان بشتابیم. 

عایق کاری لوله‌های تأسیسات یکی از الزامات بکار رفته در هر مکانی به خصوص ساختمان، مخازن، دستگاه‌ها و… می‌باشد. پس باید جدی گرفته شود. عایق‌کاری از جمله فعالیت‌هایی است که برای ممانعت از ورود رطوبت، گرما، سرما، کنترل صدا، کاهش انرژی کاربرد دارد. یکی از هدف‌های مهم در عایق کاری همان پیشگیری از اتلاف انرژی و هزینه‌های اضافی است. در واقع برای انجام یک عایق کاری مناسب باید با انواع آشنا شوید تا بتوانید با توجه به دستورکار موجود بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرکت عایق دما در کنار شما است تا بهترین کیفیت را ارائه دهد. پس می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکل و عیب و ایراد در رابطه با عایق کاری با ما تماس بگیرید تا کارشناسان در محل حاضر شوند و آن را رفع کنند.

عایق کاری لوله

مزیت‌های عایق کاری لوله

جلوگیری از ورود رطوبت

هنگامی که لوله‌ها در جایی قرار گرفته باشند که دمای آن کمتر از دمای محیط باشد،بخاری که روی سطح آنها قرار گرفته متراکم شده و ایجاد رطوبت می‌کند.درواقع این رطوبت باعث خوردگی و اکسیداسیون لوله‌ها شده و در نتیجه دچار آسیب و خطراتی می‌شود. به همین دلیل عایق کاری امری مهم و ضروری است ، چون با پوششی که به دور لوله‌ها ایجاد می‌کند، دمای سطح عایق بیشتر از دمای محیط می‌شود و به صورت سدی برای مانع از تشکیل شدن بخار عمل می‌کند.

جلوگیری از انجماد

گاهی اوقات به دلیل شرایط موجود، لوله‌ها در بیرون ساختمان یا در مکان‌های سرد قرار گرفته‌اند.همین امر باعث می‌شود که دمای محیط کمتر از نقطه انجماد آب باشد. در نتیجه سبب یخ‌زدگی آب می‌شود و هنگامی که یخ زدگی انجام شود، آب در لوله‌ها منبسط شده و این انبساط باعث ترکیدن و شکستن لوله‌ها می‌شود. پس برای پیشگیری از این اتفاق باید عایق کاری صورت بگیرد.

کاهش آلودگی صوتی

به هنگام جریان یافتن آب در لوله‌ها، مخصوصا لوله‌های فاضلاب که به عنوان مجرایی برای عبور عمل می‌کنند، سروصداهایی ایجاد می‌شود که شما مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد. راه‌حل پیشنهادی برای آن عایق کاری می‌باشد.

صرفه‌جویی در انرژی

 بعضی از لوله‌کشی‌ها ممکن است در دمای بالاتر از محیط شروع به فعالیت کنند. که در این حالت این اختلاف دما بین محیط و لوله‌ها بر روی انتقال گرما در لوله اثر می‌گذارد. اگر عایق کاری صورت نگرفته باشد این انرژی مازاد از بین رفته و تلف می‌شود.

انواع مختلف عایق کاری لوله های تاسیسات

عایق‌ها در انواع مختلفی ساخته می‌شوند ،که هر کدام از آنها در جاهای مختلفی بسته به نوع کار استفاده می‌شود. که در ادامه اشاره‌ای به آنها خواهد شد. عایق‌ها از نظر جنس دسته بندی می‌شوند:

عایق الاستومری

عایق پشم شیشه

عایق پشم سنگ

عایق مل ماستیک

همانطور که گفته شد عایق کاری لوله‌های تأسیسات به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی و مصرف سوخت اضافی انجام می‌شود. به طور کلی ما انواع عایق کاری را می‌توانیم در موارد زیر به کار ببریم.

  • لوله‌های آب سرد و گرم
  • لوله‌های آب آشامیدنی
  • لوله‌های موتورخانه و مخازن
  • دودکش‌ها
  • منبع انبساط
  • کانال‌های هوارسانی گرم و سرد

در هر یک از موارد نامبرده شده می‌توانیم عایق کاری را به گونه‌های مختلف دردسترس داشته باشیم. از نظر نوع مصرفی هرکدام از آنها کارایی و کاربرد خاصی را اجرا می‌کنند،اما محتوا و هدف همگی در یک چیز است و آن هم پوشش دهی و صرف هزینه و انرژی کمتر می‌باشد. شما هم می‌توانید خدمات عایق کاری خود را به دست شرکت عایق دما با بهترین کیفیت و نازلت‌رین قیمت بسپارید.

نکات مهم در عایق کاری لوله های تاسیسات

پیش از آنکه شروع به عایق کاری کنید،لازم است اطلاعاتی را در مورد آن بررسی کنید. توجه به همین نکات  مهم و کلیدی در رابطه با عایق کاری لوله‌های تأسیسات باعث می‌شود که کار شما دچار وقفه نشود و به راحتی راه درست را در پیش بگیرد. باید بدانید که عایق کاری برای تمام قسمت‌های لوله، اتصالات و همچنین شیرفلکه اصلی انجام می‌شود.

قبل از عایق کاری باید اندازه گیری دقیقی از لوله‌ها داشته باشید، که هر فردی نمی‌تواند از عهده چنین کاری برآید و شما باید کار را به کاردان بسپارید و در همین جهت می‌توانید با ما ارتباط برقرار کنید تا متخصصان فنی ما از محل بازدید کرده و اندازه‌گیری را انجام دهند.

پس از آن کار عایق کاری را برای شما به بهترین نحو و با کیفیت بالا انجام دهند.

در راستای بررسی‌ها باید حواستان به موضوع جنس و ضخامت نوع عایق هم باشد،چون اگر عایق مناسب و درستی را انتخاب نکنید پس از مدتی مشکل ساز خواهد بود.همه این موارد گفته شده را می‌توانید با کارشناسان و کادر فنی ما در میان بگذارید تا با فن آوری نوین و متد روز شما را راهنمایی کنند.

تماس با کارشناسان

اگر شما هم به فکر صرفه‌جویی در هزینه و انرژی‌ هستید پس نیازمند عایق کاری برای لوله‌های تأسیسات خود هستید. می‌توانید با شماره‌های تلفن شرکت تماس بگیرید تا پس از ثبت درخواستتان گروه پشتیبانی به درخواست رسیدگی کند .واحد تحقیقاتی و فنی از محل مورد نظر شما بازدید کرده و در نهایت به کمک شما خواهند پرداخت و خدمات لازم را ارائه می‌کنند.