عایق کاری منبع

عایق کاری منبع انبساط و مخازن تحت فشار

به طور کلی منبع انبساط شکل گرفته از مخزنی است که فشار اضافی سیالات گرم شده را به حالت بالانس درآورده و کمبود آب سیستم‎‌های حرارت مرکزی را جبران می‎‌کند. به همین منوال عایق کاری منبع انبساط حائز اهمیت است. وقتی که در سیستم‎‌های حرارتی دمای آب جریانی داخل لوله‌‎ها بر اثر گرما بالا می‎‌رود، همسو با آن حجم آب در جریان هم افزایش می‎‌یابد. در پی این افزایش حجم ممکن است به لوله و دیگر اتصالات فشار وارد شود و باعث ترکیدن در قسمت‎‌هایی از سیستم گرمایشی شود. اما اگر از منبع انبساط استفاده شود و عایق کاری صحیح و سنجیده‎ای صورت بگیرد، حدالامکان از این خطرات جلوگیری می‎‌شود.

زیرا خود منبع انبساط فشار‎های وارد بر لوله‎ها را کنترل کرده و حتی کاهش فشار آب را هم جبران می‎‌کند. درواقع منابع انبساط به دو دسته باز و بسته تقسیم بندی می‎شوند. در ادامه برای عایق کاری منبع انبساط اطلاعاتی به شما عرضه می‌‎شود. درواقع در این مقاله به این موضوع پرداخته می‌‎شود که این منابع کار بهینه‌سازی انرژی را در بردارد. همانطور که گفته شد یکی از انواع منبع انبساط باز می‎‌باشد که در آن‌ها اتلاف حرارت و انرژی زیادی را خواهیم داشت. یکی از راهکارهای مناسب برای رفع این مشکل عایق کاری  منبع انبساط پیشنهاد می‎شود. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره این تجهیز به دست آورید با  ما همراه باشید.

عایق کاری منبع

چه مواردی از منبع‎‌ها باید عایق کاری شوند؟

همگی این موارد به این صورت هستند که اگر صحیح و اصولی انجام شوند در کاهش مصرف سوخت و انرژی نقش دارند. در زمستان جلوگیری از یخ‌زدگی منابع می‌شود زیرا در محیط آزاد و در معرض سرما می‌‎باشد .همچنین در تابستان هم از گرم شدن بیش از حد آب و لوله‌‎ها جلوگیری می‎‌کند.درواقع اگر عایق کاری را برای تاسیسات انجام ندهید باید خود را آماده خسارات و خطرات کنید. پس نتیجه می‌گیریم که برای ممانعت از این خطرات عمل عایق کاری انجام شود تا حتی هزینه‎‌های اضافی هم کاهش یابد.

طبق دستاوردها عایق کاری منبع انبساط، ساختمان، تاسیسات و… سبب حفظ تعادل دمایی در یک محیط یا فضا می‌‎شود. مهم‌ترین نکته‎‌ای که باید در دستور کار با منبع انبساط آن را لحاظ کنید نوع و نحوه عایق کاری می‎‌باشد. همانطور که خود عایق کاری امری ضروری و واجب است، اگر طریقه نصب و به کارگیری آن صحیح نباشد حدود 20 الی 25 درصد از انرژی ذخیره شده هدر می‎‌رود. برای این کار بهتر است خدمات ویژه ما را از دست ندهید.

عایق کاری منبع انبساط چگونه انجام می‌‎شود؟

نحوه عایق کاری منبع انبساط سیستم حرارتی مرکزی از طریق دو لوله رفت و برگشت به سیستم انتقال آب در جریان انجام می‎‌شود. علاوه بر آن منبع انبساط عایق‌دار با یک شیر شناور به آب شهری وصل می‎‌باشد. گفتنی است که یکی از نکات مهم و قابل توجه در تاسیسات شما ،انتخاب منبع انبساط مناسب است. سپس بعد از ثبت درخواست مشتری کارشناسان فنی ما در محل حاضر می‎‌شوند و پس از بازدید عایق مناسب را برای شما تهیه می‎‌کنند.

عایق کاری منبع انبساط در انواع مختلفی انجام می‌شود:

عایق الاستومری

عایق پشم شیشه

عایق پشم سنگ

عایق مل ماستیک

پس از نصب عایق به دلیل اینکه عایق‌بندی در هوا و فضای بیرون قرار دارند، باید روی عایق‎ه‌ای پشم شیشه و فوم الاستومری را کاور یا روکش کنیم، زیرا این عایق‌‎ها در مواجهه با نور خورشید و  باران و برف خراب شده و از بین می‎‌روند.حال شما می‎‌توانید عایق کاری منبع انبساط خود را با خیالی راحت به دست کادر با مهارت و کارشناسان آموزش دیده ما بسپارید تا در همه ابعاد و اندازه‎‌های  متفاوت بزرگ و کوچک انجام دهند. دقت داشته  باشید که کیفیت اتفاقی نیست و نمی‎‌توانید آن را بدون حساب و کتاب به دست آورید پس با ما همکاری کنید تا هم از لحاظ کیفیتی و قیمتی مشکلی نداشته باشید. شرکت عایق دما تمامی کارهای خود را گارانتی می‎‌کند و با خدمات پس از فروش به شما ارائه می‎‌دهد.

تماس با کارشناسان

جهت دریافت خدمات عایق‌کاری و همچنین مشاوره رایگان در زمینه عایق‌کاری موتورخانه، تاسیسات، لوله و کانال و … می‌توانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید.