عایق دما

عایق‌کاری تاسیسات

خدمات عایق‌کاری

علت عایق کاری حرارتی کانال کولر چیست؟

عایق حرارتی کانال کولر

عایق کاری کانال کولر با استفاده از پشم سنگ و پشم شیشه و همچنین عایق‌های الاستومری انجام می‌شود. امروزه عایق حرارتی کانال کولر از استقبال خوبی برخوردار است. نوعی از عایق جدید به نام عایق الاستومری وجود دارد که به‌گونه‌ای طراحی شده تا تمامی اهداف عایق حرارتی کانال کولر را محقق سازد.

شرکت عایق دما یکی از بهترین ارائه دهنده‌های انواع عایق‌های برودتی- حرارتی با کیفیت می‌باشد. به همین منظور خدمات عایق حرارتی کانال کولر را با بهترین کیفیت و مزایا دراختیار شما قرار می‌دهیم. در این مقاله با ما همراه باشید.

عایق کاری کانال کولر چیست؟

همانطور که می‌دانید عایق کاری فرآیندی است که برای جلوگیری از انتقال انرژی ازجمله انرژی صوتی، حرارتی و… انجام می‌شود. این فرآیند برای هر جسمی که امکان انتقال حرارت و صوت را داشته باشد، انجام می‌شود. بطور کلی عایق کاری سیستم تهویه یکی از اقدامات رایج  برای جلوگیری از انتقال حرارت و صوت از طریق کانال کولر می‌باشد. این عایق کاری می‌تواند با هدف اصلی جلوگیری اتلاف انرژی امکان‌پذیر باشد. بنابراین زمانی که سیستم تهویه باید ایمنی بالا داشته باشد، می‌توان از عایق کاری برای کانال کولر و هواساز و… استفاده کرد.

عایق کاری کانال کولر به شکل‎‌های مختلفی چون پشم شیشه، پشم سنگ و ملو ماستیک انجام می‎‌شود. با پیشرفت‎‌های مورد استفاده در صنعت‎‌‌های گوناگون، نوعی عایق جدید در بازار رونمایی شده است، به نام عایق الاستومری که طراحی آن به گونه‎‌ای است،که تمام اهداف مورد نیاز برای یک عایق کاری مناسب را دنبال می‎‌کند. که شما می‎‌توانید با توجه به نوع نیاز خود یکی از انواع عایق‎‌ها را انتخاب کنید.

یکی از دلایل مهم و کاربردی عایق کاری صرفه‌جویی در انرژی است. به این شکل که وقتی عایق حرارتی کانال کولر انجام شود، تمامی درزهای موجود در اطراف کانال گرفته شده و از پرتی هوای در جریان جلوگیری می‎‌کند. همچنین باعث می‎‌شود مکش و اصطکاک هوا از داخل کانال کاهش یابد.

عایق حرارتی کانال کولر
عایق حرارتی کانال کولر

مزایای عایق حرارتی کانال کولر

عایق حرارتی کانال کولر علاوه‌بر صرفه‌جویی در انرژی، مزایای زیاد دیگری دارد که برای اطلاع از آنها با ما همراه باشید. همین موضوع سبب شده تا بسیاری از کاربران برای ساختمان و صنایع خود، درخواست دریافت خدمات عایق کاری ازجمله عایق حرارتی کانال کولر را داشته باشند. پیش‌تر در مورد عایق کاری کانال هواساز و مزیت آن  صحبت کردیم. مزایای عایق حرارتی کانال کولر بصورت زیر می‌باشد:

 • جلوگیری از انتقال حرارت در کانال کولر : درواقع یکی از مهم‌ترین مزایای عایق حرارتی کانال کولر، همین مورد شمرده می‌شود. زیرا از انتقال حرارت در کانال‌ها جلوگیری می‌کند. زیرا انتقال حرارت از طریق کانال‌های انتقال هوا، می‌تواند تاثیرات منفی روی مصرف انرژی داشته باشد. اما این درحالی است که با عایق حرارتی می‌توان از بروز مشکلات جلوگیری کرد.
 • جلوگیری از تعریق کانال‌ها : تعریق کانال‌های انتقال هوا که بدلیل میعان اتفاق می‌افتد، یکی از مشکلات رایج در سیستم‌های تهویه است. تعریق کانال‌های هوا بصورت قطرات مایع بر روی آن قابل مشاهده است. اگر مشکل تعریق برطرف نشود، در طولانی‌مدت آسیب زیادی به سیستم تهویه وارد می‌شود. اما با عایق حرارتی می‌توانید از این مشکل جلوگیری کنید.
 • محافظت از ساختار کانال کولر : یکی از مزایای دیگر عایق کاری برای کانال کولر، محافظت از ساختار آن می‌باشد. زیرا عایق حرارتی کانال کولر می‌تواند بعنوان یک ضربه‌گیر عمل کند. از همین‌رو برای جلوگیری از خرابی و همچنین افزایش طول عمر آنها از عایق حرارتی کولر استفاده می‌شود.
 • ثابت نگه داشتن ضریب انتقال حرارت : ضریب انتقال حرارت بخش مهمی است که تاثیر زیادی روی سرمایش و گرمایش یک مکان دارد. به همین دلیل ثابت نگه داشتن ضریب انتقال حرارت با کمک عایق حرارتی کانال کولر امکان‌پذیر می‌باشد. از طریق آن تنظیم هوای داخل ساختمان ثابت شده و از بروز نوسانات دمایی جلوگیری می‌شود.

انواع روش‌های عایق حرارتی کانال کولر

برای عایق حرارتی کانال کولر می‌توان از متریال‌های مختلفی استفاده کرد. همه آنها می‌توانند نقش موثری در جلوگیری از انتقال حرارت را برعهده داشته باشند. انتخاب بهترین روش برای عایق کاری این سیستم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

طبق تحقیقات و آن چیزی که نشان داده شده است باید به این مورد توجه داشته باشید، که کانال کولر در چه میزان رطوبت و در چه مقیاسی از مختصات جغرافیایی است تا بر‎حسب این موارد بسته به نوع ضخامت عایق مناسبی را برگزینید. برای این کار می‌‎توانید از کارشناسان با تجربه ما کمک بگیرید. تا در محل مورد نظر حاضر شوند و بازدید را انجام دهند.

 1. عایق کاری با پشم شیشه: پشم شیشه یکی از انواع مصالحی است که می‌تواند برای عایق حرارتی کانال کولر استفاده شود. این نوع عایق تاثیر زیادی بر روی کاهش انتقال صوت از طریق کانال‌های کولر و سیستم‌های گرمایشی دارد. همچنین به‌عنوان عایق حرارتی کانال کولر عمل می‌کند. سازگاری پشم شیشه با محیط زیست سبب محبوبیت این عایق در بین کاربران برای عایق کاری شده است.
 2. عایق کاری با پشم سنگ: پشم سنگ همانند پشم شیشه می‌تواند عایق مناسبی برای سیستم‌های انتقال هوا ازجمله کانال کولر باشد. پشم سنگ از مقاومت بالایی برخوردار است و دربرابر آتش‌سوزی مقاوم می‌باشد. این روش عایق کاری از انتقال صوت جلوگیری می‌کند. همچنین به‌عنوان عایق حرارتی کانال کولر شمرده می‌شود. از همین‌رو استفاده از این عایق برای سیستم‌های تهویه توصیه می‌شود.
 3. عایق کاری با الاستومر: همانطور که درابتدا گفته شد، یکی از روش‌های جدید عایق حرارتی با متدروز، عایق کردن با عایق الاستومری است. عایق الاستومری در دو نوع با چسب و بدون چسب ساخته می‌شوند و براحتی می‌توانند روی یک چسب را پوشش دهند. مقاومت بالای این عایق حرارتی دربرابر آتش‌سوزی و طول عمر آنها، سبب شده تا این محصول به‌عنوان بهترین متریال‌ها برای عایق حرارتی کانال کولر شناخته شوند.
 4. عایق کاری با فوم اسفنجی: فوم‌های اسفنجی یکی از انواع مصالحی هستند که می‌توانند برای عایق حرارتی کانال کولر بکار برده شوند. این فوم‌ها بدلیل تراکم بالایی که دارند، از انتقال حرارت در کانال‌های کولر جلوگیری می‌کند و یک سیستم ایمن را بوجود می‌آورد. به همین دلیل این عایق حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عایق کاری با فوم اسفنجی از آنجایی که برای نصب آسان و راحت می‌باشد، به سرعت در محل اجرا می‌شود.

عایق کاری کانال کولر

نکات اساسی عایق کاری کانال کولر

براساس عوامل استاندارد و قانون و مقررات رعایت چند نکته برای کاهش حداکثری رفع مشکلات مرتبط با کانال کولر ضروری است. پس شما می‎‌توانید طبق این اصول به بهترین کیفیت و بالا بودن سطح کارآیی دست یابید. از آنجایی که کانال‌کشی کولر بخش مهمی از سیستم تهویه می‌باشد، هنگام کانال‌کشی حتما باید از عایق حرارتی کانال کولر استفاده شود. برای روند این فعالیت نکات آن به شرح زیر می‌باشد :

 • کانال‌کشی کولر بخش مهم و پردردسر می‌باشد.به همین دلیل باید سعی داشته باشید که در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید. در غیر اینصورت اگر خلاف این قضیه انجام شود، در پی آن ضرر مالی را بدنبال دارد. علاوه‌بر آن تعویض کانال‌‎ها بسی سخت و زمان‎بر خواهد بود. با انجام عایق حرارتی کانال کولر تا حد امکان از این اتفاق جلوگیری می‌‎شود.
 • توجه داشته باشید که عایق کاری در هر زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین اگر آن را بصورت غیراصولی و با افراد آماتور انجام دهید نتیجه دلخواه را دریافت نمی‌‎کنید. برای بهتر بودن کارها کافی است با پشتیبانی عایق دما ارتباط بگیرید تا به شما مشاوره کاملی دهند و پس از آن به درخواست شما رسیدگی شود.
 • برای عایق حرارتی کانال کولر بدنبال عایق ارزان و محتواهای نامعتبر نباشید. زیرا اهمیت ندادن به همین موارد جزئی و کوچک روند کاری شما را به وقفه می‎‌اندازد و از کیفیت کار می‎‌کاهد. پس بهتر است از عایق حرارتی کانال کولر با بهترین متریال استفاده کنید تا نتیجه مطلوب را دریافت کنید.
 • عایق کاری در همه زمینه‎‌ها باید به صورت استاندارد و اصولی انجام شود. این روند فقط از عهده افراد آموزش دیده و کارشناسان فنی انجام می‎‌شود. از همین‌رو توصیه می‌شود برای اقدام به عایق حرارتی کانال کولر حتما از روند اصولی ازجمله اندازه‌گیری دقیق با ضخامت مناسب و… استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله هدف اصلی آشنایی شما با عایق حرارتی کانال کولر بود. ما در مباحث مختلف به انواع عایق حرارتی کولر و مزایای آنها پرداختیم. در رابطه با عایق حرارتی کولر دانستید که اگر در این زمینه تشخیص و اندازه‌‎گیری توسط فرد مهارت دیده و کارشناس انجام نشود بنابراین عایق کاری هم بدون عیب و ایراد نخواهد بود و در رفع مشکلات توفیری نخواهد داشت.

به همین دلیل پیشنهاد ما برای شما ارتباط با کارشناسان مربوطه می‌باشد. جهت دریافت خدمات عایق ‌کاری ازجمله عایق حرارتی کانال کولر و همچنین مشاوره رایگان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.