عایق دما

عایق‌کاری تاسیسات

خدمات عایق‌کاری

خدمات عایقکاری الاستومری موتورخانه

عایق کاری موتورخانه از موثرترین روش‌ها برای جلوگیری از اتلاف انرژی است. درواقع خود عایق کاری به این معنا است که یک شی را از چیزی دیگر جداسازی می‌کند. در اصطلاح می‌توان گفت برای جلوگیری از ورود گرما، سرما، سر و صدا، رطوبت و… به کار می‌رود. عایق کاری در انواع و روش‌های مختلف قابل اجرا است.

در این مقاله قصد داریم به عایق الاستومری موتورخانه بپردازیم. عایق کاری موتورخانه همان طور که گفته شد از جمله فعالیت‌هایی است که تأثیر زیادی در ظاهر و عملکرد موتورخانه دارد. با پیش گرفتن این روند می‌توان حتی‌الامکان بهترین کارایی را داشت. شاید اینگونه بنظر رسد که عایق کاری روشی ساده و راحت باشد اما سختی و نیاز به دقت و توجه و مهارت خاصی دارد.

توصیه می‌شود فرآیند عایق کاری را ازطریق افراد متخصص در این زمینه انجام دهید. اگر این مسئله جدی گرفته نشود شاید فوراً مشکل ساز نباشد اما به ندرت باعث کندی کار و از بین رفتن قدرت اولیه می‌شود.

خوب است بدانید که موتورخانه یک ساختمان، وظایف مهم سیستم گرمایشی ساختمان را بر عهده داشته و به طریقی قلب تپنده ساختمان محسوب می‌شود، مطمئن شدن از کارکرد درست موتورخانه و سلامت هر یک از تجهیزات آن، از دردسرهای بسیار زیادی جلوگیری می‌کند. عایق کاری یک موتورخانه، از جمله کارهای ضروری و الزامی در ساختمان محسوب می‌شود که سلامت و کارکرد صحیح هر یک از تجهیزات به آن وابستگی دارد.

عایق کاری به جهت صرفه جویی مصرف انرژی و جلوگیری از آسیب دیدن قطعات در اثر خورندگی و یا جلوگیری از نفوذ رطوبت و صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عملیات علاوه‌بر همه ویژگی‌ها، کم شدن هزینه‌های ساختمان را داشته و یکی از به صرفه ترین راه‌های افزایش کارآمدی انرژی می‌باشد.

فرآیند عایق کاری در روش‌های مختلف ازجمله عایق الاستومری موتورخانه که در این مطلب به آن پرداخته می‌شود، شامل عایق کاری صوتی، حرارتی و رطوبتی می‌باشد که در کنار هم، موجب افزایش مقاومت و استحکام می‌شوند. بهینه‌سازی و جلوگیری از هدر رفتن انرژی، در اولویت اول هر ساختمان قرار دارد.

جدا از هدر رفتن انرژی، عایق کاری موتورخانه باعث جلوگیری از فرسودگی در برابر تغییر دما یا رطوبت شده و از وجود اشکال در تجهیزات جلوگیری می‌کنند. به یاد داشته باشید که بطورکلی محل موتورخانه و جنس قطعات مورد استفاده در آن، در بهینه‌سازی آن نیز تاثیرگذار است.

عایق الاستومری موتورخانه

عایق الاستومری چیست؟

در پاسخ به اینکه عایق الاستومری چیست  به‌صورت جزئی‌تر می‌توانید از صفحه مربوطه دیدن فرمایید. حال باید گفت که عایق الاستومری از بهترین و کارآمدترین عایق‌ها در هر دو دسته عایق‌های حرارتی و برودتی در حوزه عایق کاری محسوب می‌شود.

از مواد تشکیل دهنده این نوع عایق‌ها می‌توان به اتیلن و پروپن اشاره کرد که علاوه بر استحکام زیاد، بسیار انعطاف‌پذیر هستند که جز ویژگی‌های خاص این نوع عایق شمرده می‌شود. به دلیل کیفیت‌های بالایی که این عایق دارد پیشنهاد می‌شود از عایق الاستومری موتورخانه استفاده کنید.

گفتنی است که عایق الاستومری نقش بسزایی در حفظ محیط زیست ایفا می‌کند، می‌توان آنها را به جای عایق‌های معدنی حرارتی و برودتی قدیمی مانند پشم شیشه و پشم سنگ به کار گرفت، چرا که در ترکیب مواد سازنده این نوع از عایق‌ها، مواد مضر و زیان آور استفاده شده است که سلامت محیط و انسان را به خطر می‌اندازد، وجود ندارد و می‌توان با آسودگی خاطر این عایق‌ها را برای انواع فعالیت‌های ساختمانی و صنعتی عایق کاری ازجمله عایق کاری موتورخانه بکار رفت. ازطرفی چون هدف اصلی عایق کاری حفظ انرژی در هر مقیاسی است، پس استفاده از عایق الاستومری موتورخانه بدلیل استانداردهای زیستی که دارد، گزینه‌ای مناسب خواهد بود.

ویژگی‌های منحصر به فرد عایق الاستومری سبب شده است که این عایق‌ها در زمینه‌های مختلف و صنایع گوناگون نقشی کلیدی داشته باشند. این عایق‌های مستحکم، در برابر نفوذ برودت و حرارت در درجه و مقادیر بالا، مقاومت بسیاری دارند و همچنین می‌توانند در مقابل نفوذ رطوبت و آلودگی نیز مقاومت کنند.

همین ویژگی‌ها باعث شده است که این عایق‌ها جایگاه مناسبی را در انواع فعالیت‌های عایق کاری را داشته باشند. عایق الاستومری از مواد غیرسمی تشکیل شده است و هیچگونه آسیبی را برای انسان و محیط زیست به همراه ندارد. علاوه بر آن قابلیت‌های فنی بالایی که در عایق الاستومری وجود دارد سبب شده است تا این عایق را از بقیه مستثنا کند.

قیمت عایق الاستومری

یکی از موارد مورد استفاده از عایق الاستومری عایق کاری موتورخانه‌ها می‌باشد. زیرا بهترین و مناسب‌ترین عایق برای موتورخانه عایق الاستومری است. درخصوص قیمت این عایق باید گفت که به عوامل مختلفی چون نوع، اندازه و… بستگی دارد. قیمت عایق الاستومری موتورخانه را می‌توانید از طریق تماس با کارشناس بخش فروش ما بدست اورید.

طریقه نصب و اجرای عایق الاستومری

طریقه نصب و اجرای عایق الاستومری موتورخانه  در مواردی که حجم عایق کاری کم و محدود باشد کار ساده و قابل انجام توسط شما می‌باشد. به طوری که شما با رعایت نکات فنی و دستورالعمل‌های موجود در موارد زیر به راحتی می‌توانید عایق کاری موتورخانه و لوله‌های آب سرد و گرم منزل خود را با عایق الاستومری لوله ای عایق کاری کنید.

همچنین می‌توانید دیوارهای محل سکونت خود را با عایق الاستومری رولی از نظر سروصدا و هدر رفت انرژی حفظ کنید. برای مثال در اکثر کشورهای توسعه یافته عایق بودن ساختمان‌ها یکی از اصول پایه در ساخت و ساز می‌باشد. زیرا در نظر آنها خانه‌ای که عایق کاری نشده باشد غیرقابل سکونت است. از همین‌رو عایق کاری را امری مهم و واجب می‌دانند.

برای نصب عایق‌های الاستومری  رولی پس از تمیز کردن محل مورد نظر لیبل پشت عایق را جدا کرده و عایق را به آرامی روی دیوار یا در یا سقف و یا هر تجهیز دیگری از موتورخانه می چسبانیم. این عملیات باید به طور یک نواخت صورت گیرد تا سطح عایق هیچ موجی نداشته باشد و کاملا یک دست و روا باشد. در این صورت بیشترین کارایی و بازدهی را خواهد داشت.

باید توجه داشت که عایق کاری باید به درستی در محل مورد نظر نصب شود تا هیچ گونه هوایی نتواند از بیرون نفوذ و ازطریق آن رطوبت و آلودگی به آن ورود کند. با استفاده از تکنیک‌های ساده و کاربردی، راه‌اندازی کل یک سیستم را می‌توان عایق کاری کرد. موقع چسباندن عایق الاستومری موتورخانه باید دقت کرد که همه عایق‌های الاستومری از لبه به‌طور کامل قرار بگیرد.

همچنین برای نصب عایق الاستومری لوله‌ای باید با یک چاقوی تیز در اتاق برش، کارهای برشکاری صورت بگیرد. پس از آن باید همه درز و اتصالات لب به لب به‌طور کامل بسته شده باشد. ازطریق چسب مخصوص هر دو سطح پوشش داده شده را باید به سطح چسباند.

دقت شود که برای نتیجه‌گیری بهتر هنگام استفاده از چسب هر دو طرف لبه‌ها باید به چسب آغشته باشد. لازم به ذکر است در این مورد ابتدا باید در اطراف سه راهی‌ها، انشعابات s۹۰، اتصالات، شیرآلات چسب کاری شود. درانتها پس از فرآیند چسب زدن می‌توان بخش‌های مختلف را عایق کاری نمود.

عواملی که در هزینه عایق کاری موتورخانه تاثیرگذار است؟

 نوع موادی که در عایق کاری استعمال می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است و در هزینه‌ها بسیار تاثیرگذار است. برای مثال در حالتی که از پشم شیشه، پشم سنگ یا به روایتی عایق در انواع سنتی مصرف شود، واضح است که هزینه کمتری نبست به عایق الاستومری در برخواهد داشت.

همچنین به کارگیری از روکش آلومینیوم یا اینکه روکش مل و ماستیک بعداز نصب عایق جز عوامل مؤثر در تعیین قیمت است. از طرف دیگر ضخامت لوله و اتصالات موتورخانه در این زمینه اهمیت دارد. عایق الاستومری موتورخانه می‌بایست به طرز صحیحی نصب و به اجرا در بیاید. در غیر اینصورت بازده عمل موتوخانه حدود ۲۰ درصد کاهش می‌یابد. پس اگر هزینه بیشتری را متحمل شوید درمقابل از کیفیت بالاتری برخوردار خواهید بود و خطرات احتمالی را کاهش می‌دهید.

چرا عایق الاستومری موتورخانه گزینه‌ای مناسب است؟

  • مقاومت بالا در مقابل بخار آب و رطوبت: عایق الاستومری آب گریز است و به دلیل سلول بسته بودن ، رطوبت به آن نفوذ نمی‌کند. این در حالی است که متثابلا در عایق‌های پشم شیشه و پشم سنگ ، با جذب رطوبت باعث پوسیدگی لوله‌ها و تجهیزات می‌شود. پس پیشنهاد ما عایق الاستومری موتورخانه است. زیرا برای انتقال رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار است.
  • پایین بودن ضریب انتقال حرارتی: بالا بودن راندمان این عایق‌های مدرن با متدهای روز ، باعث ذخیره انرژی بیشتر و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و دیگر ذخایر آن می‌شود.
  • دارای پایداری بسیار بالا: طول عمر و پایداری عایق الاستومری بسیار بالاست و در برابر خوردگی و پوسیدگی از جهت رطوبت و مواد موجود در موتورخانه مقاوم است. از همین‌رو عمر آنها به نسبت مابقی عایق‌ها بالا است.
  • ضد حساسیت و غیرسمی: همانطور که در ابتدا به این موضوع پرداخته شد دانستید که هیچ گونه حساسیت پوستی و تنفسی ایجاد نمی کند. ازطرفی خطرات زیست محیطی را ندارد.
  • ضد آتش : این عایق‌ها از خاصیت ضد آتش برخوردار هستند و خاصیت ویژه خاموش شونده را دارند. در موتورخانه‌ها که این مورد اساسی بوده و گاهی به دلایل مختلف آتش‌سوزی رخ می‌دهد، این برتری نسبت به انواع روش‌های عایقکاری موتورخانه بسیار مهم است.
  • نگهداری و نظافت آسان: برای نگهداری آن کار خاصی نباید انجام دهید. زیرا از نکات خاصی پیروی نمی‌کند. همچنین به راحتی با آب قابل شستشو است.
  • عایق‌های رنگی یا اینسپایر: در سال های اخیر نیز نسل جدید از عایق‌های الاستومری با نام اینسپایر وارد بازار شده است که باعث راحتی نصب و زیبایی کار می‌شود. از آنجایی که زیبایی در ظاهر موتورخانه و جلوه کار اهمیت دارد، پس بهترین راه استفاده از عایق الاستومری موتورخانه است. به عنوان مثال برای لوله‌های آب گرم و آب سرد می‌توان از رنگ‌های متفاوتی استفاده نمود.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با روش عایق الاستومری موتورخانه آشنا کنیم. این عایق امروزه در بین کاربران بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزایا و ویژگی‌های عایق الاستومری مواردی هستند که برتری این عایق را به‌طور کامل مورد بحث قرار می‌دهند. برای مثال متریال مورد استفاده در آنها، جلوگیری از ورود رطوبت، داشتن زیبایی ظاهری، نداشتن خطر برای افراد و محیط زیست و… ازجمله این موارد می‌باشد. طبق این مقاله دانستید عایق الاستومری موتورخانه گزینه‌ای مناسب و قابل اهمیت است. از همین‌رو در عایق کاری‌های خود می‌توانید از آن استفاده کنید.

ارتباط با ما

خدمات عایق کاری در روش‌های مختلف از جمله الاستومری یکی از فرآیند‌های مهم و ضروری است که آن را هر کسی نمی‌تواند انجام دهد. پس بهتر است که کار را به دست کارشناسان ما بسپارید و نگران بازدهی کار نباشید چون بهترین کیفیت را ارائه می‌دهد. اگر به دنبال عایق‌بندی مناسب با نازلترین قیمت‌ها هستید پیشنهاد ما برای شما این است که با شرکت ما از طریق راه‌های ارتباطی در ارتباط باشید.